Okresní kolo v sálovém fotbale - 1.místo

17.04.2013 15:42

Ve středu 10.4. se studenti našeho gymnázia zúčastnili okresního kola ve fotbale, které se konalo v Turnově. Turnaje se zúčastnilo deset středních škol ze semilského okresu (GIO, GyTu, GyJil, ISŠ Semily, ISŠ Vysoké, SŠ Lomnice, Waldorf Semily, SZŠ Turnov, SOŠ Turnov a domácí OAHŠ Turnov). Týmy byly rozděleny do dvou pětičlenných skupin, z nichž pouze vítěz postupoval do finále.

Ve skupině jsme postupně zdolali SZŠ Turnov 2:O, GyJil 4:0, OAHŠ Turnov 2:1 a v posledním zápase o postup SOŠ Turnov 3:1. Čekalo na nás finále a v něm semilské derby s ISŠ. Ve vyrovnaném zápase se do vedení dostal ve čtvrté minutě náš soupeř. Naši hráči nezpanikařili a snažili se intenzivně o vstřelení vyrovnávajícího gólu. Když už to vypadalo na naši prohru, trefil se v poslední minutě hlavou Dan Otmar a poslal zápas do penaltového rozstřelu. V něm ukázali svoje kvality brankář David Kobr (nejlepší brankář turnaje – v šesti zápasech pustil pouze 3 góly) a Dan Otmar (nejlepší střelec našeho družstva s 5 góly) s Pavlem Fišarem, kteří svými góly rozhodli o našem vítězství. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za výbornou reprezentaci školy. Tento turnaj byl poslední sportovní akcí pro pět maturantů z tohoto týmu, rozloučili se opravdu výtečně. Věřím, že takovéto výkony, jako na hřišti, předvedou i u maturit.