nej 2017-2018

!!Krajské kolo OVOV - postup na republiku!!

Ve Stráži pod Ralskem proběhlo 21. dubna krajské kolo OVOV. Naše družstvo obsadilo celkové 10. místo. Mezi jednotlivci jsme dosáhli na výborné výsledky. Lukáš David (4.0) a Adam Malý (2.0) se stali ve svých kategoriích krajskými vítězi a postupují na republikové finále, které bude v září hostit Brno.

Krajské kolo ve florbale chlapců - 3. místo

V březnu se v České Lípě uskutečnilo krajské kolo ve florbale chlapců. Díky vítězství v okresním kole se na tento turnaj kvalifikovalo družstvo našich chlapců. V konkurenci pěti škol zkončili na krásném 3. místě s bilancí 2 výher, 1 remízy a 1 prohry.
-------------------------------------------------------------

Veronika Vanická - dvojnásobná mistryně republiky ve sjezdovém lyžování

!!!! video Veroniky při sjezdu: IMG_7013.mov 

Mezinárodní mistrovství České republiky v rychlostních disciplínách alpského lyžování se konalo ve dnech 15.-19.1.2018 ve Špindlerově Mlýně - Svatém Petru. Jako první byl na pořadu sjezd. Jelikož je Veronika teprve prvním rokem juniorka, jela tuto disciplínu prvně v životě. O to bylo překvapivější, že vybojovala fantastický vícemistrovský juniorský titul, kdy ji od mistrovského titulu dělilo pouhých 0,17 sekundy. Tato skutečnost ji však vyburcovala natolik, že následující dny už patřily jenom jí, kdy se nejprve stala jiniorskou mistryní České republiky v superobřím slalomu  (zároveň vícemistryní mezi dospělými ženami) a poslední den získala druhý titul juniorské mistryně ČR, kdy ovládla alpskou kombinaci (zvítězila v obou kolech, tzn. v superobřím slalomu, tak v druhém kole - slalomu).

Za měsíc ji čeká ještě pokračování mistrovství ČR, kdy se pojedou ještě zbývající dvě disciplíny, kterými jsou slalom a obří slalom.

KB Florbal Challenge - krajské kolo st.žáků

Ve středu 10. ledna se v Liberci uskutečnilo krajské kolo florbalového turnaje KB Challenge chlapců. Družstvo našich studentů obsadilo 4. místo s bilancí 1 výhry a 3 proher.

Předvánoční volejbalový turnaj

Ve čtvrtek 21. prosince se odehrál klasický předvánoční volejbalový turnaj učitelů proti studentům. Diváci mohli vidět pěkný zápas, ve kterém se z vítězství 5:0 radovalo družstvo učitelů.

Učitelé x studenti 5:0 (25:15, 25:15, 25:12, 25:16, 25:16)

Sestava učitelů: Pekárková, Maierová, Vojta, Štěpnička, Krajíc, Berka, Hlava, Rambousek

Sestava studentů: Vodseďálková, Novická, Šedá, Hnyková, Fikarová, Greenwood, Pekárek, Bělohlávek, Fišer, Hochmal, Grebeníčková, Paroulek, Zeman

Justýna Kolářová

- vícemistryně a mistryně republiky v cyklistice

Justýna o víkendu 2. - 3. 12 dosáhla dalšího úspěchu na Mistrovství ČR v neolympijském Omniu, kde obsadila 3. místo.

O víkendu 8. - 10. 12  na mezinárodních závodech v německém Büttgenu nejdříve zvítězila společně s kolegyní v " Madisonu" (bodovačka dvojic)  a poté v "Omniu"( součet 6 disciplín) obsadila 2 místo (viz. foto)

Velkých úspěchů dosáhla o letošních prázdninách Justýna Kolářová, studentka tercie na naší škole.

Justýna se o víkendu 30.6. - 2.7.2017 zúčastnila v Brně Mistrovství České republiky ve sprintu na dráze. Dosáhla velkého úspěchu, stala se vícemistryní ČR (2.místo) v disciplíně keirin (viz. obrázek). A společně s kolegyní v týmovém sprintu obsadily taktéž 2. místo.
viz. odkaz: https://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5492_sampionat-mladeze-v-sprintu

Dalšího cenného úspěchu se Justýně podařilo dosáhnout na Mistrovství České republiky v silniční cyklistice, které se konalo v Prostějově 30.7.2017. Obsadila společně se třemi kolegyněmi 1. místo ve stíhacím závodě družstev.

Justýně blahopřejeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Republikové kolo OVOV - 5. místo Lukáše Davida

výsledky: https://rf.ovov.cz/CIS/VysledkyJednotlivcu.aspx

Ve dnech 8. a 9. září proběhlo v Brně republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů). Tato akce probíhá pod patronací Roberta Změlíka a Romana Šebrleho a je určena pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Vyžaduje všestranného sportovce, neboť účastníci soutěží v deseti disciplínách (běh na 60m, skok do dálky, hod medicinbalem, shyby na šikmé lavičce, skákání přes švihadlo, trojskok, kliky, leh-sedy, hod míčkem a volitelné disciplíně - běh na 1000m, plavání nebo driblink).

Ze semilského gymnázia postoupili do Brna dva žáci Lukáš David (4.0) a Adam Malý (2.0).

Oba chlapci bojovali o každý bod, v některých disciplínách si zlepšili svoje osobní rekordy, ale hlavně si užívali atmosféru finále.

Lukáš obsadil 5. místo mezi chlapci ročníku 2003, Adam skončil na 21. místě v ročníku 2004.

Oběma chlapcům gratuluji.
nej 2016-2017

REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV, Brno

Výsledky: https://rf.ovov.cz/

Fotky: https://gio-tv.rajce.idnes.cz/OVOV_2016_-_republikove_finale/

Ve dnech 9. a 10. září proběhlo v Brně republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů). Tato akce probíhá pod patronací Roberta Změlíka a Romana Šebrleho a je určena pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Vyžaduje všestranného sportovce, neboť účastníci soutěží v deseti disciplínách (běh na 60m, skok do dálky, hod medicinbalem, shyby na šikmé lavičce, skákání přes švihadlo, trojskok, kliky, leh-sedy, hod míčkem a volitelné disciplíně - běh na 1000m, plavání nebo driblink).

Ze semilského gymnázia postoupili do Brna tři žáci, Domča Roztočilová, Lukáš David a Ondra Valenta.

Do Brna jsme odjeli již ve čtvrtek 8. září dopoledne, abychom stihli prezentaci, společnou technickou poradu a podvečerní zkoušku nástupu. Samotné finále začalo v pátek ráno nástupem všech 600 závodníků na plochu stadionu VUT, kde společně s 200 učiteli vytvořili olympijské kruhy a číslo 2016. Poté paní Jarmila Kratochvílová prohlásila hry OVOV za zahájené.

Domča napsala k úvodnímu ceremoniálu: "Každý rok toto finále zahajovala Věra Čáslavská, naše nejúspěšnější olympionička, výborná gymnastka a skvělá žena. Letos to ale už bohužel nestihla, zemřela týden před konáním republikového finále. Bylo úžasné, jak jsme jí vzdali hold a drželi minutu ticha."

První den se závodilo v pěti disciplínách. Domča a Lukáš se umístili ve svých kategoriích mezi nejlepšími závodníky, Ondra se držel v nejpočetnější kategorii ročníku 2002 (112 závodníků) v polovině startovního pole. Druhý den bylo na pořadu zbylých pět disciplín. Všichni tři bojovali o každý bod, v některých disciplínách si zlepšili svoje osobní rekordy, ale hlavně si užívali atmosféru finále. Vždyť při závěrečné disciplíně, běhu na 1000m, se všichni dočkali potlesku zaplněných tribun.

A jaké byly konečné výsledky? Ondra skončil na 54. místě v kategorii chlapců ročníku 2002, Lukáš byl na 6. místě mezi chlapci ročníku 2003 a Domča na svém posledním finále obsadila 4. místo mezi nejstaršími děvčaty ročníku 2001 (na bronzovou pozici jí nakonec chybělo pouhých pět bodů).

Zeptal jsem se Domči, jak by zhodnotily své konečné umístění a co se jim nejvíce líbilo. Její odpověď byla: "I když v první chvíli mě čtvrté místo celkem mrzelo, protože pět bodů se rovná půl kliku nebo dvě vteřiny na kilometrovém běhu nebo padesát centimetrů při hodu míčkem, nakonec odjíždím spokojená a vezu si z finále spoustu zážitků. Tento rok mě potěšila velká účast současných olympioniků,např. Kateřiny Kudějové, Jana Kufa a semilského Lukáše Melicha. Dále jsem se hrozně ráda znovu setkala s mým kamarádem, bývalým olympionikem a rekordmanem ve skoku na lyžích, Daliborem Motejlkem.

Všem třem gratuluji k jejich umístění a přeji jim mnoho dalších sportovních úspěchů. Pro Domču to bylo její poslední finále, ale ostatní tři mají šanci kvalifikovat se na republiku i v příštím roce. A pevně věřím, že se k nim přidají i další semilské děti.

CORNY - krajské kolo v atletice 


Největší úspěchy                            

Republikové finále OVOV:          Dominika Roztočilová 4. místo

                                               Lukáš David 6. místo

                                               Ondřej Valenta 54. místo

Corny - atletický přebor:           2. místo chlapců v okresním kole

                                               4. místo chlapců v krajském kole

Přespolní běh:                          3. místo starších žákyň v okresním kole

                                               2. místo dorostenců v okresním kole

                                               Filip Šírek - 1. místo v okresním kole

                                               Adam Malý - 3. místo v okresním kole

                                               4. místo dorostenců v krajském kole

                                               Filip Šírek - 5. místo v krajském kole

Volejbal - okresní kolo               3. místo dívky

Florbal - okresní kolo                 2. místo dívek a chlapců

Basketbal - okresní kolo             2. místo chlapců      

OVOV - okresní kolo                  družstvo - 2. místo (postup do krajského kola)

                                               Lukáš David - 1. místo

                                               Ema Brillová - 1. místo

                                               Ondřej Fries - 2. místo

                                               Max Vloeberghs - 3. místo


OVOV -krajské kolo                  družstvo - 3. místo

                                              Ondřej Fries - 2. místo

                                              Adam Malý - 3. místo (postup na republikové finále)

                                              Lukáš David - 1. místo (postup na republikové finále)


nej 2015-2016

GYMNÁZIUM SEMILY MÁ MISTRYNI REPUBLIKY v OVOV

Ve dnech 11. a 12. září proběhlo v Praze republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti lympijských Vítězů). Tato akce probíhá pod patronací olympijských vítězů Roberta Změlíka a Romana Šebrleho a je určena pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Vyžaduje všestranného sportovce, neboť účastníci soutěží v deseti disciplínách (běh na 60m, skok do dálky, hod medicinbálem, shyby na šikmé lavičce, skákání přes švihadlo, trojskok, kliky, leh-sedy, hod míčkem a volitelné disciplíně - běh na 1000m, plavání nebo driblink). Po školních,okresních a krajských kolech se jen ti nejlepší dostanou do republikového finále.

Ze  semilského gymnázia postoupili do Prahy dva žáci. Dominika Roztočilová z tercie (obsadila 2. místo v krajském finále) a Lukáš David ze sekundy (obsadil 1. místo v krajském finále). Do Prahy jsme jeli již ve čtvrtek 10. září, abychom stihli prezentaci, společnou technickou poradu a podvečerní zkoušku nástupu. V pátek ráno jsme se ze strahovských kolejí přesunuli na stadión Juliska.  Zde akce začala nástupem na plochu všech 640 závodníků (vytvořili olympijské kruhy) a 200 učitelů (vytvořili číslo 2015). Aby žáci okusili atmosféru pravých olympijských her, byl složen slib závodníků, že budou závodit čestně. Poté Marta Jandová zazpívala českou hymnu a Věra Čáslavská prohlásila hry OVOV za zahájené.

Na závěr prvního dne, ve kterém se závodilo v pěti disciplínách, se Dominika a Lukáš umístili ve svých kategoriích mezi nejlepšími šesti závodníky. Druhý den bylo na pořadu zbylých pět disciplín. Lukáš si ve všech zlepšil osobní rekord a nakonec skončil na krásném 5. místě v kategorii chlapců ročníku 2003. Dominika předvedla úžasné vystoupení v sedmé disciplíně, když během dvou minut udělala 141 dámských kliků. Tento výsledek ji vynesl do čela celkového pořadí a to si udržela i po dalších třech disciplínách. Na stupních vítězů tedy mohlo zaznít: Dominika Roztočilová, Gymnázium Semily, mistryně republiky OVOV v kategorii dívek ročníku 2001 (a Dominika nakonec získala nejvíce bodů mezi všemi dívkami ze všech kategorií).

Oběma žákům gratuluji k jejich umístění a přeji jim mnoho dalších sportovních úspěchů. Věřím, že tyto krásné výsledky přivedou ke sportu i další semilské děti, neboť ukazují, že i žák z malého města se můžete stát republikovým šampionem.


JUSTÝNA KOLÁŘOVÁ - úspěšná cyklistka

Justýna Kolářová (1.0) je nadějnou českou cyklistkou. Na startu letošní sezóny vybojovala výborná umístění na prvních dvou závodech Českého poháru.

16.4. Memoriál Jakuba Mrnky (cyklistické kritérium) - 2. místo

17.4. Český pohár Kyjovské Slovácko - 1. místo

Závody Českého poháru jsou nejvíc, co mohou děti vyhrát. Celkový vítěz je pak veden jako mistr republiky.

Přejeme Justýně spoustu úspěchů i v dalších závodech.

Největší úspěchy v letošním školním roce

OVOV - Dominika Roztočilová - 1.místo v republice

              Lukáš David - 5. místo v republice

atletika - dívky 2. místo v okresním kole, 5. místo v krajském kole

            -  chlapci 3. místo v okresním kole

přespolní běh - chlapci 4. místo na krajském finále

basketbal - dívky 2. místo v okresním kole

florbal - dívky 2. místo v okresním kole

             chlapci 2. místo v okresním kolenej 2014-2015

OVOV - postup na republikové finále do Prahy

Dne 1. června se ve Stráži pod Ralskem konalo krajské kolo OVOV (Odznaku všestrannosti olympijských vítězů). Družstvo ve složení: Dominika Roztočilová, Karolína Švitorková, Magdalena Šlaufová (všechny 2.0), Theresia Hakenová, Lukáš David, Ondřej Valenta, Matěj Hejduk a Matěj Pavlata (všichni 1.0) obsadilo 4.místo. Mezi jednotlivci jsme měli tři medailisty, Lukáš a Dominika se navíc kvalifikovali na republikové finále, které se uskuteční v Praze 11.-12.9.

Výsledky jednotlivců:

Lukáš David                           1.místo v kategorii 2003

Dominika Roztočilová             2.místo v kategorii 2001

Ondřej Valenta                       3.místo v kategorii 2002

BRUSEL PŘIVÍTÁ NAŠE STUDENTY - JUNIORSKÝ MARATON - REPUBLIKOVÉ FINÁLE v PRAZE

Na republikovém kole Juniorském maratónu v Praze, který se běžel v rámci celosvětového pražského maratónu, jsme obsadili krásné 23. místo (z 33. startujících škol). I když se vyhlašovali pouze tři nejlepší školy v celkovém pořadí, nakonec se i naši studenti na stupně vítězů dostali a mohli si prožít aplaus zaplněného Staroměstského náměstí. Ze všech zúčastněných škol se losoval jeden tým, který vyhraje voucher na výlet do Bruselu. A naše škola byla tou šťastnou. Takže koncem června letíme na výlet.

VERONIKA VANICKÁ - naše úspěšná lyžařka

Nejmladší členka Českého reprezentačního družstva v alpském lyžování Veronika Vanická dosahovala stabilně v průběhu celé letošní sezony vynikajících výsledků a stala se absolutní vítězkou Českého poháru 2015, kdy získala nejvyšší počet bodů nejenom v součtu všech disciplín, ale zároveň nejvyšší počet bodů v každé samostatné disciplíně ( slalomu, obřím slalomu i superobřím slalomu ).

Výsledky letošní sezony :

 • Dvojnásobná vícemistryně České republiky
 • Republikové závody ( RKZ ) :   6 x zlato, 5 x stříbro a 1 x bronz                                          
 • Vyjetá nominace na neoficiální mistrovství světa žáků v Itálii 

Do následující sezony 2015/2016 pro kategorii starších žákyň je opět zařazena ( na základě výsledků letošní sezony ) do reprezentačního družstva ČR


KAREL BURIÁNEK - MISTR ČR V JUDU

V sobotu 1.11. se v Plzni konalo Mistrovství ČR v judu. Karel Buriánek, student sexty našeho gymnázia a závodník Judo clubu Liberec, se probojoval na tento závěrečný turnaj díky zářijovému vítězství na Českém poháru v Brně. Na republikové finále se probojovalo v kategorii do 55kg 16 nejlepších judistů. Karel prokázal svoje kvality a prošel "pavoukem" až do
finále. V něm přemohl svého klubového spolubojovníka Václava Žemlu.


Přespolní běh - dorostenci 3.místo v krajském kole

V pátek 10.10. proběhlo v jabloneckých Břízkách krajské kolo v přespolním běhu. Studenti našeho gymnázia si vedli nadmíru úspěšně a v konkurenci více než třiceti běžců ze šesti škol obsadili v týmové soutěži nádherné 3.místo. Sestava: Filip Šírek (celkově 8.místo), David Jiránek (12.místo), Jan Pekárek (15.místo), Adam Kuršel (21.místo), Zdeněk Devátý (26.místo).

 

Přespolní běh - postup dorostenců do krajského kola

Ve čtvrtek 2.10. proběhlo v Jilemnici na Hraběnce okresní kolo v přespolním běhu. Naši studenti dosáhli výborných úspěchů. Družstvo dorostenců ve složení Filip Šírek, Jan Pekárek, Zdeněk Devátý a Adam Kuršel vyhrálo soutěž družstev a postupuje do krajského finále v Jablonci nad Nisou. Družstvo mladších žákyň obsadilo 3.místo (Katka Závěrková - 4.místo, Magda Šlaufová - 5.místo, Dominika Roztočilová - 6.místo).

Z jednotlivých výsledků:     - Filip Šírek 1.místo v okresním kole dorost

                                           - Jan Pekárek 3.místo v okresním kole dorost

                                            - Petra Loumová 1.místo v okresním kole dorostenek

------------------------------------------------------------------------------------------------

Okresní kolo v malé kopané - 2.místo chlapců

V úterý 7.10. se naši studenti vydali do Turnova na okresní kolo v malé kopané. Přijelo sedm družstev, která byla rozlosována do dvou skupin. Naši fotbalisti byli ve tříčlenné skupině s OAHŠ Turnov a Gymnáziem Turnov. V úvodním zápase jsme po dvou brankách Honzi Motejlka a jedné Andrease Hollmanna porazili turnovskou hotelovku 3:1. Ve druhém utkání, ve kterém už jsme měli zajištěn postup do semifinále, jsme utrpěli porážku s turnovským gymplem 0:5. V semifinále jsme nastoupili proti integrované škole z Vysokého. Ihned po úvodní rozehrávce se krásně trefil z dálky Lukáš Černý, v půlce zápasu potvrdil výhru 2:0 a postup do finále z přímého kopu Honza Motejlek. Ve finále proti SOŠ Turnov jsme sehráli vyrovnaný zápas, který směřoval k penaltovému vyvrcholení. Bohužel dvě minuty před koncem jsme po teči dostali smolný gól a i přes závěrečný tlak jsme nedokázali vyrovnat.

------------------------------------------------------------------------------------------

       DOMINIKA ROZTOČILOVÁ

13.místo v republikovém finále OVOV

Ve dnech 5. a 6.9. v Praze proběhlo republikové finále OVOV (odznak všestranosti olympijských vítězů). Naší školu reprezentovala Dominika Roztočilová (2.0). Po oba dny podala Domča výborné výkony a celkové 13.místo v konkurenci 77 sportovců z celé republiky je velkým úspěchem.

Největší úspěchy

       v letošním školním roce

OVOV - Dominika Roztočilová 13.místo v republice

přespolní běh:     - 3.místo družstva dorostenců v krajském kole

                            - postup družstva dorostenců do krajského kola

                            - Filip Šírek 1.místo v okresním kole dorost

                            - Jan Pekárek 3.místo v okresním kole dorost

                            - Petra Loumová 1.místo v okresním kole dorostenek

volejbal - 3.místo dívek v okresním kole

malá kopaná - 2.místo v okresním kole

atletika chlapci - 2.místo v okresním kole, 7.místo v krajském kole

atletika dívky - 2.místo v okresním kole, 7.místo v krajském kole

  


nej 2013-2014

2. místo v krajském finále v basketbale dívek

V pondělí 7. 4. 2014 odjelo družstvo dívek ve složení Tereza Jakubů, Šárka Hnyková, Bety Žilíková, Martina Ježková (všechny 4.), Pavla Zuzánková (3.), Barbora Matějková (6.O) a Kateřina Jetelová (3.O) reprezentovat GIO v krajském finále basketbalu. Postup do tohoto kola si vybojovaly již na podzim vítězstvím v Jilemnici. Nervozita a nejistota z výsledků byla znát už před odjezdem. Naše dívky nastoupily v prvním zápase proti domácím z Gymnázia "U Balvanu" a i přes fakt, že hrály proti registrovaným hráčkám, se jim podařilo zvítězit 15:12. Hra se vyznačovala vynikající zónovou obranou a celkem dobrým zakončením, i přes množství neproměněných "ložených" šancí. Druhý zápas proti Liberci byl jasnou záležitostí nakonec vítězného Liberce. Téměř všechny hráčky Liberce jsou aktivními hráčkami ve svých oddílech. I přes odhodlaný výkon našich děvčat zápas skončil v poměru 21:4 v náš neprospěch. Každopádně si naše dívky zaslouží pochvalu za odvedené výkony a skvělou reprezentaci GIO ve všech kolech.

Celkové pořadí turnaje:

 1. Gymnázium Jeronýmova Liberec
 2. GIO Semily
 3. Gymnázium U Balvanu Jablonec nad Nisou

Statistiky GIO Semily za oba zápasy:

 • Tereza Jakubů - 3 body - 3 fauly
 • Šárka Hnyková - 4 body - 2 fauly
 • Bety Žilíková - 1 faul
 • Martina Ježková - 10 bodů - 2 fauly
 • Pavla Zuzánková
 • Barbora Matějková - 2 body - 2 fauly
 • Kateřina Jetelová

--------------------------------------------------------------------

VERONIKA VANICKÁ (2.O)

2. a 7. místo na olympiádě mládeže ČR

Velkého úspěchu dosáhla studentka ze sekundy Veronika Vanická, která se zúčastnila zimní olympiády dětí a mládeže ČR. Nejprve 20.1. zaznamenala velice pěkné umístění ve slalomu mladších žákyň, ve kterém obsadila 7.místo ze 41 startujících dívek. Ještě cennějšího úspěchu dosáhla Verča o den později, kdy byl na programu paralelní slalom. Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci prošla vyřazovacím sítem až do finále, ve kterém už bohužel na svoji soupeřku nestačila. I tak 2.místo v republice je krásným výsledkem pro naši studentku.
Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Svým charakterem navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci tak nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

 

 


nej 2012-2013

Atletický den:

V pátek 21.6. proběhl atletický den. Z celkového vítězství, a tím i z jednoho volného dnu na výlet pro příští rok, se radovali studenti a studentky 3.ročníku.

odkaz na fotky: https://retroden.rajce.idnes.cz/sportovni_den_GIO_cerven_2013

výsledky: celkové výsledky.xls (32256)
jednotlivé výsledky.xls (84992)

-------------------------------------------------------------------------------

ATLETICKÝ SEDMIBOJ

Po celý rok plnili studenti v hodinách TV limity do atletického sedmiboje. Celkovými vítězi se stali Kateřina Maternová z kvarty a Martin Zuzánek z 1. ročníku. Gratulujeme:-)

výsledky: sedmiboj výsledky.xls (94208)

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

sledky OVOV:

ok Turnov druzstva.pdf (245149)
ok Turnov jednotlivci chlapci.pdf (69263)
ok Turnov jednotlivi divky.pdf (67774)

Výsledky atletiky:

Mladsi zakyne - 1.den.pdf (46,2 kB)Mladsi zaci - 1. den.pdf (45,8 kB)
Mladsi zaci - 2. den.pdf (48,1 kB)
Mladsi zakyne - 2. den.pdf (49,1 kB)
Zaci - 1. den.pdf (49,1 kB)
Zaci - 2. den.pdf (45,3 kB)
Zakyne - 2. den.pdf (45,2 kB)
Zakyne 1. den.pdf (48,3 kB)

---------------------------------------------------------------------------------------------

Krajské kolo v basketbale - 3.místo dívek!!!

V pondělí 29. 4. 2013 družstvo dívek reprezentovalo GIO v krajském kole basketbalu. Na turnaj konaný ve sportovní hale v Jablonci nad Nisou jsme odjížděli plni očekávání a napětí. Dívky se na turnaj intenzivně připravovaly každé pondělí na basketbalovém kroužku. Turnaje se celkem účastnila pouze tři družstva, GIO Semily, Gymnázium a SOŠPg Liberec a pořádající Gymnázium Dr. Randy Jablonec nad Nisou. Družstvo z České Lípy se na poslední chvíli odhlásilo. Hrálo se systémem „každý s každým“, přičemž zápas trval 2 x 10 minut čistého času. První zápas jsme sehráli s favorizovaným libereckým družstvem. Během zápasu se ukázala herní vyzrálost dívek z Liberce, které jsou registrovanými hráčkami. I přes velkou snahu našich studentek zápas skončil 8:40 v náš neprospěch. Ve druhém utkání se potkala družstva Liberce a Jablonce, kdy Liberec opět jednoznačně zvítězil 28:8. Poslední zápas jsme sehráli s pořádajícím Jabloncem. Utkání bylo vyrovnané, ale po několika našich nepřesnostech v útoku se soupeřky dostaly do vedení a zvítězily 17:8. Na závěr je nutno dodat, že utkání se soupeřkami v krajském kole přineslo našim děvčatům mnoho zkušeností. Děkujeme dívkám za skvělou hru, bojovnost a reprezentaci GIO.

Sestava a body za oba zápasy:

Tereza Jakubů 4, Martina Ježková 4, Šárka Hnyková 2, Bára Matějková 4, Lída Kučerová 2 dále nastoupily Bára Zelenková, Bety Žilíková, Mary Grofová a Pavla Zuzánková.

Konečné pořadí krajského turnaje:

1. Gymnázium a SOŠPg Liberec

2. Gymnázium Dr. Randy Jablonec nad Nisou

3. Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

 

 

Vítězství v Turnově na sálovém fotbale

Ve středu 10.4. se studenti našeho gymnázia zúčastnili okresního kola ve fotbale, které se konalo v Turnově. Turnaje se zúčastnilo deset středních škol ze semilského okresu (GIO, GyTu, GyJil, ISŠ Semily, ISŠ Vysoké, SŠ Lomnice, Waldorf Semily, SZŠ Turnov, SOŠ Turnov a domácí OAHŠ Turnov). Týmy byly rozděleny do dvou pětičlenných skupin, z nichž pouze vítěz postupoval do finále.

Ve skupině jsme postupně zdolali SZŠ Turnov 2:O, GyJil 4:0, OAHŠ Turnov 2:1 a v posledním zápase o postup SOŠ Turnov 3:1. Čekalo na nás finále a v něm semilské derby s ISŠ. Ve vyrovnaném zápase se do vedení dostal ve čtvrté minutě náš soupeř. Naši hráči nezpanikařili a snažili se intenzivně o vstřelení vyrovnávajícího gólu. Když už to vypadalo na naši prohru, trefil se v poslední minutě hlavou Dan Otmar a poslal zápas do penaltového rozstřelu. V něm ukázali svoje kvality brankář David Kobr (nejlepší brankář turnaje – v šesti zápasech pustil pouze 3 góly) a Dan Otmar (nejlepší střelec našeho družstva s 5 góly) s Pavlem Fišarem, kteří svými góly rozhodli o našem vítězství. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za výbornou reprezentaci školy. Tento turnaj byl poslední sportovní akcí pro pět maturantů z tohoto týmu, rozloučili se opravdu výtečně. Věřím, že takovéto výkony, jako na hřišti, předvedou i u maturit.

Výsledky:

GIO – SZŠ Turnov 2:0 (Fišar, Matura)

GIO – Gym Jilemnice 4:0 (Otmar 2, Fišar, Matura)

GIO – OAHŠ Turnov 2:1 (Otmar, Novotný L.)

GIO – SOŠ Turnov 3:1 (Matura 2, Otmar)

Finále: GIO – ISŠ Semily 1:1, 2:0 na penalty

(Branky: Otmar, penalty: Otmar, Fišar)

Sestava: Otmar, Matura, Prousek, Novotný J., Fišar, Novotný L., Kobr, Hloušek, Motejlek

SPORTOVNÍ MARATON

V úterý 26.3. jsme pro zájemce uspořádali sportovní maratón v basketbale. Sešlo se celkem šestnáct studentů, které doplnili učitelé Krajíc, Rambousek a Berka. Sraz účastníků byl v 17 hod. Po krátkém rozcvičení a rozdělení na dvě družstva se začalo v 17:15 hod hrát. Kromě krátké dvacetiminutové přestávky, která byla vyplněna střeleckými soutěžemi, jsme hráli nepřetržitě až do 21:40 hod. Poté jsme se přemístili do auly, kde jsme shlédli sportovní dokument o extrémním lyžování a poté ulehli ke spánku.
A to nejdůležitější. Vedle radosti ze hry samozřejmě skóre. Zde byl úspěšnější oranžový tým, který vyhrál 298:288!!!!!!! Ve střelecké soutěži zvítězila Šárka Hnyková, která proměnila pět z deseti trestných hodů.

Setkání s Lukášem Bauerem

Ve čtvrtek 24.1. uspořádala komise TV zájezd na mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování v Liberci. Zhlédli jsme dva závody: 10km volnou technikou dívek a 15km volnou technikou chlapců. I přes krutý mráz jsme viděli kvalitní závody. Možná že některý ze závodníků bude v budoucnu hvězdou běžeckého lyžování. S jednou hvězdou současnosti jsme se v areálu setkali, neboť jedním z diváků byl Lukáš Bauer a dal svolení k několika fotkám.

Lyžařský kurz tercie:

fotky: https://gio-tv.rajce.idnes.cz/Lyzak_tercie_1_-_unor_2013/

...více v sekci kurzy

BASKETBALOVÉ VÍTĚZSTVÍ V JILEMNICI

Ve čtvrtek 8. 11. 2012 družstvo dívek reprezentovalo GIO v okresním kole basketbalu. Na turnaj konaný ve sportovní hale v Jilemnici jsme odjížděli s velkými ambicemi a doufali v úspěch, jelikož se dívky poctivě každý týden připravují v rámci tréninků basketbalového kroužku. Turnaje se celkem účastnila pouze tři družstva, GIO Semily, HŠOA Turnov a pořádající Gymnázium a SOŠ Jilemnice. Hrálo se systémem „každý s každým“, přičemž zápas trval 2 x 15 minut čistého času.

První zápas jsme sehráli s domácím družstvem. Již od začátku jsme byli jasnými favority a to nejen díky výškové převaze, ale také vynikající osobní obraně. Již během několika prvních minut dívky získaly slušný náskok 12-ti bodů. Střelecky se dařilo, ale nutno konstatovat, že velké hřiště dělalo dívkám problémy s orientací, což vedlo k velkému množství technických chyb. Během zápasu si s chutí zahrála všechna děvčata a zápas nakonec skončil 17:8 ve prospěch GIO.

Sestava a body (TH – trestné hody, F – fauly):

Tereza Jakubů 6 (TH 4/0; F 1), Mary Grofová 4 (TH 4/0), Šárka Hnyková 4 (F 1), Bára Matějková 2 (F 3), Bára Zelenková 1 (TH 2/1; F 2) dále nastoupily Bety Žilíková (F 1), Lída Kučerová, Pavla Zuzánková
(F 2) a Káťa Bugnová.

 

Zápas s Turnovem byl o poznání těžší. Turnovské dívky byly „vyhranější“ než Jilemnice a také svou výškou se dorovnávaly našim děvčatům. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný bez bodů na obou stranách, ale nakonec jsme opět díky vynikající obraně, bojovnosti (mnohdy vedoucí až k slzám a bolesti J) a touze vyhrát dosáhli vítězství 10:4. Naše hra nebyla bez chyb, které bude nutno do vyšších kol soutěže co nejvíce eliminovat, jelikož vedou ke zbytečným ztrátám míče a šanci skórovat.

Sestava a body (TH – trestné hody, F – fauly):

Bety Žilíková 4, Bára Matějková 4 (F 1), Tereza Jakubů 2 (TH 2/0; F 2) dále nastoupily Mary Grofová
(F 1), Šárka Hnyková, Káťa Bugnová, Bára Zelenková, Lída Kučerová (F 1) a Pavla Zuzánková (F 1).

Na závěr je nutno dodat, že vítězství v okresním kole zaručuje postup do kola krajského, které se bude konat do konce kalendářního roku. Děkujeme dívkám za skvělou hru, bojovnost a reprezentaci GIO a přejeme jim do dalšího kola mnoho sportovního štěstí a úspěchů.

Největší úspěchy

v letošním školním roce

Krajské kolo v basketbale (dívky) - 3.místo

Okresní kolo v basketbale (dívky) - 1.místo !!postup na kraj!!

Okresní kolo ve stolním tenise (dívky) - 1. místo

Okresní kolo ve stolním tenise (chlapci) - 2. místo

Okresní kolo v malém fotbale - 3. místo

Okresní kolo v atletice (dívky) - 3. místo

Okresní kolo v atletice (chlapci) - 3. místo

 

 

nej 2011-2012

NEJ ZE ŠKOLNÍHO ROKU 2011/2012

Markéta Hradecká, Terka Janáková, Aneta Pavlatová ,Klára Dolenská a Kája Buriánek vyhlášeni v anketě sportovec Semil

Ve čtvrtek 19.4. proběhlo v Kulturním domě v Semilech vyhlášení ankety sportovec Semil za rok 2011. V každé kategorii se vyhlašovali tři nejlepší sportovci, pořadí mezi těmito třemi se už neurčovalo.

Mezi vybranými sportovci bylo i pět našich studentů. V kategorii žactvo-jednotlivci se mezi nejlepšími třemi umístil judista Kája Buriánek (2.O). Mezi jeho největší úspěchy patří dvakrát vítězství na mezinárodní ceně a třikrát umístění na stupních vítězů v českém poháru. V kategorii žactvo-kolektiv se mezi nejlepší dostala tenistka Markéta Hradecká (2.O) a aerobičky Terka Janáková (2.O), Aneta Pavlatová (4.O) a Klára Dolenská (4.O). Mladí tenisté zakončili loňský rok postupem do druhé nejvyšší soutěže v ČR, aerobičky byly odměněny za 2.místo na mistrovství ČR.

Všem studentům přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Školní kolo v basketbale dívek

Odkaz na fotky a výsledky v sekci výsledky soutěží

Lyžařský kurz tercie - Benecko

Odkaz na fotky v sekci kurzy

Lyžařský kurz tercie - Benecko

Odkaz na fotky a výsledky soutěží v sekci kurzy

Volejbalový zápas učitelé - studenti

V úterý odpoledne mohli diváci na semilském gymnáziu shlédnout volejbal vysoké kvality. Utkali se učitelé proti studentům. Jednotlivé sety končily minimálním bodovým rozdílem, bojovalo se o každý míč. Studenti vyhráli první set v poměru 25:21, poté se však ukázaly větší zkušenosti na učitelské straně a pedagogové zbylé tři sety ovládli v poměrech 25:21, 26:24, 27:25.

Všem hráčům bych chtěl poděkovat za předvedené výkony, divákům za bouřlivé povzbuzování.

A na závěr: Jsme mistři, no a co:-)

VÝSLEDEK: Učitelé – Studenti 3:1 (21:25, 25:21, 26:24, 27:25)

Jednodenní lyžování primy ve Vysokém n.J.

Školní přebor ve volejbale - dívky

(vítězný tým - 1.ročník)

Zátopkův běh (3:02:53)

časy jednotlivých studentů v sekci výsledky

-------------------------------------------------------------------------------------------

Největší úspěchy

Okresní kolo ve florbale (chlapci) - 2. místo

Okresní kolo ve volejbale (chlapci) - 2. místo

Okresní kolo v basketbale: chlapci - 2.místo, dívky - 3.místo

Okresní kolo ve stolním tenise (dívky) - 1. místo

Okresní kolo v atletice (dívky) - 2. místo

- postup do krajského kola