2011/2012

Školní kolo ve florbale - dívky

Dne 4.5.2012 se v horní tělocvičně GIO Semily uskutečnilo školní kolo ve florbale, kterého se zúčastnily 3 družstva dívek (sekunda, tercie a 3. ročník). Hrálo se systémem každý s každým v délce trvání 2x7 minut.

Vzájemné zápasy: 2.0 – 3.0 3 : 4

3.0 – 3. 3 : 3

3. – 2.0 5 : 1

Pořadí týmů: 1. místo: 3.

2. místo: 3.0

3. místo: 2.0

Školní kolo ve florbale - chlapci

V pátek 27.4. se ve velké tělocvičně odehrálo školní kolo ve florbale chlapců. Turnaje se zúčastnilo pět družstev. Hrálo se systémem každý s každým. Turnaj nabídl několik výborných utkání, o pořadí na druhém až čtvrtém místě se rozhodlo až v poslední minutě posledního zápasu. Jasným vítězem se stali studenti septimy, kteří nenašli přemožitele v žádném zápase. O celkové druhé místo se rozehrála veliká bitva mezi studenty 3.O, 5.O a 2.ročníku. Mezi těmito týmy rozhodovalo skóre z jejich vzájemných zápasů a nakonec se na stříbrnou pozici protlačili kvintáni. Musíme pochválit i studenty sekundy, kteří sice prohráli všechna utkání, ale ve všech byli rovnocenými soupeři.

 

 

FL

2.O

3.O

5.O

7.O

2.

Body

Skóre

Pořadí

2.O

OR

2:4

0:2

2:4

2:3

0

6:13

5.

3.O

4:2

BAL

2:0

0:4

1:4

6

7:10

4.

5.O

4:O

0:2

G

3:4

3:O

6

10:6

2

7.O

4:2

4:O

4:3

I

5:1

12

17:6

1.

2.

3:2

4:1

0:3

1:5

O

6

8:11

3

 

CELKOVÉ POŘADÍ

1.místo 7.O

2.místo 5.O

3.místo 2.

4.místo 3.O

5.místo 2.O

 

Okresní kolo v sálovém fotbale

Ve středu 11.4. se v Turnově uskotečnilo okresní kolo v sálovém fotbale za účasti šesti škol. Naši studenti podali výborné výkony a jediná branka je dělila od vítězství v turnaji. Nakonec se museli spokojit se třetím místem. V prvních dvou zápasech jsme porazili hladce SŠ Lomnice a SOŠ Turnov. Ve třetím zápase se hrálo o vítězství v turnaji. Ve výborném zápase jsme nakonec padli až v penaltovém rozstřelu. Ve čtvrtém zápase jsme porazili nejslabší tým SZŠ Turnov. Bohužel už ubívaly síly a i díky tomu jsme prohráli poslední zápas s Gymnáziem Turnov, který se na nás bodově dotáhl a díky vyhranému vzájemnému zápasu nás odsunul na konečné třetí místo.

Sestava: Kobr, Fišar, Matura, Novotný, Houžvička, Otmar, Hruška

Výsledky: GIO - SŠ Lomnice 5:O (Houžvička 3, Hruška,Otmar)

GIO - SOŠ Turnov 3:2 (Otmar 2, Houžvička)

GIO - OAHŠ Turnov 1:2 po penaltách (Houžvička)

GIO - SZŠ Turnov 5:0 (Otmar 2, Houžvička, Fišar, Hruška)

GIO - GY Turnov 1:4 (Hruška)

Školní kolo v basketbale - chlapci

O týden později se konala soutěž chlapců. Tři chlapecká družstva doplnil tým dívek (z basketbalového kroužku). Hrálo se systémem každý s každým. Z celkového prvenství se nakonec radovali hráči septimy, kteří po dramatickém boji zdolali v posledním zápase kvintány 8:6 po prodloužení. Třetí místo vybojovaly sice dívky, ale protože hrály mimo soutěž, patří bronzová pozice tercii.

Výsledky: 7.O - 5.O 8:6 po prodloužení

7.O - dívky 16:6

7.O - 3.O 14:0

5.O - dívky 18:2

5.O - 3.O 16:0

dívky - 3.O 6:4

Pořadí chlapců: 1.místo septima

2.místo kvinta

3.místo tercie

Školní kolo v basketbale - dívky

V pátek 23.3. se v horní tělocvičně odehrálo školní kolo v basketbale dívek. Sešla se čtyři družstva, která se utkala systémem každý s každým. Celý turnaj vyvrcholil posledním (finálovým) zápasem mezi studentkami druhého a třetího ročníku. Tyto dívky navštěvují čtvrteční basketbalové tréninky a na hře to bylo znát. Po dramatické přestřelce se po prodloužení radovaly hráčky druhého ročníku. Třetí místo obsadily prvačky a na čtvrtém místě se umístily studentky tercie.

Výsledky: 2. - 3. 10:8 po prodloužení

2. - 1. 14:6

2. - 3.O 22:2

3. - 1. 24:8

3. - 3.O 32:0

1. - 3.O 20:10

Pořadí: 1.místo 2.ročník

2.místo 3.ročník

3.místo 1.ročník

4.místo tercie

odkaz na fotky: https://gio-tv.rajce.idnes.cz/Basketbal_divky

Volejbalový zápas Učitelé - Studenti

V úterý odpoledne mohli diváci na semilském gymnáziu shlédnout volejbal vysoké kvality. Utkali se učitelé proti studentům. Jednotlivé sety končily minimálním bodovým rozdílem, bojovalo se o každý míč. Studenti vyhráli první set v poměru 25:21, poté se však ukázaly větší zkušenosti na učitelské straně a pedagogové zbylé tři sety ovládli v poměrech 25:21, 26:24, 27:25.

Všem hráčům bych chtěl poděkovat za předvedené výkony, divákům za bouřlivé povzbuzování.

A na závěr: Jsme mistři, no a co:-)

VÝSLEDEK: Učitelé – Studenti 3:1 (21:25, 25:21, 26:24, 27:25)

Školní kola v badmintonu

V druhé polovině ledna se odehrály školní přebory v badmintonu chlapců, dívek a ve čtyřhrách. Mezi chlapci, kterých se do soutěže přihlásilo šestnáct, se z vítězství radoval Tomáš Miksánek (7.O), když ve finále porazil Lukáše Ticháka (4.O) po boji 2:1 na sety. Třetí místo vybojoval Honza Motejlek (3.O). Do soutěže dívek se přihlásily pouze tři studentky, všechny z tercie. Vyhrála Lucka Černohorská, před Anežkou Novotnou a Zuzkou Kopovou. Do čtyřher se přihlásilo dvanáct dvojic a vítězství vybojovali chlapci z kvarty Lukáš Tichák a David Jiránek.

výsledky: badminton 2011-12.doc (27,5 kB)

Školní kola ve stolním tenise

V prosinci proběhla v aule školní kola ve stolním tenise. V kategorii chlapců zvítězil Tomáš Miksánek ze septimy, v dívčí kategorii zvítězila Anežka Buriánková ze sexty, ve čtyřhrách se radovala dvojice Kopal - Motejlek.

výsledky: stolni tenis 2011.doc (27 kB)

2.místo na florbalovém turnaji pro GIO

Dne 6.12.2011 se ve Sportovní hale TJ Turnov ve Skálově ulici uskutečnil florbalový turnaj středních škol, kterého se zúčastnili studenti GIO. Nutno podotknout, nevedli si vůbec špatně, a v konečném zúčtování obsadili chvályhodné 2. místo.

Turnaje se zúčastnilo 9 škol (4 z Turnova, 2 ze Semil, 1 z Vysokého n. J., 1 z Jilemnice a 1 z Lomnice n. P.). Družstva chlapců byla rozdělená do 3 skupin po 3 družstvech. Ve skupině jsme se střetli s OAHŠ Turnov, které jsme porazili až na samostatné nájezdy 2:1 (ve hře skóroval Otmar. D., samostatný nájezd proměnil T. Miksánek). Ve skupině jsme se dále střetli s družstvem GYM Turnov, které jsme porazili 2:0 (za družstvo GIO skóroval V. Závěrka a F. Maťátko).

Vítězství ve skupině nás katapultovalo do finálové skupiny, kde jsme se v 1. zápase střetli se SZŠ Turnov, který jsme vyhráli po samostatných nájezdech 2:1 (za družstvo GIO skóroval T. Miksánek a při samostatném nájezdu J. Roztočil, chvála patří i Heřmanovi, který vychytal už 3. samostatný nájezd). V druhém finálovém utkání, v kterém šlo o 1. místo, jsme se střetli s družstvem ISŠ Semily, které na tom bylo po florbalovém stránce velmi dobře. Vítězství 3:2 ve prospěch ISŠ je zasloužené. Za družstvo GIO skóroval T. Miksánek, který se katapultoval do čela střelců GIO Semily, 1 gól si po chybě obránce dalo družstvo ISŠ vlastní.

Celkové 2. místo lze hodnotit za velmi úspěšné, rád bych uvedl jména studentů GIO Semily, kteří se na skvělém výsledku podíleli a kterým bych chtěl za předvedené výkony poděkovat. Jmenovitě to jsou Šimon Heřman (gólman), Jakub Roztočil, Jan Plíva, Filip Maťátko, Vojtěch Závěrka, Sebastian Kuršel, Tomáš Miksánek, Daniel Otmar, Šimon Šoltes.

Okrsková kola ve florbale

Ve středu 30.11. a ve čtvrtek 1.12. se v SC Semily uskutečnila okrsková kola ve florbale. GIO vyslalo do boje družstva mladších žáků (1.0 a 2.0) a starších žáků a žákyň (3.0 a 4.0). Mladší žáci obsadili v konkurenci čtyř škol 3.místo. Starší žákyně, složené ze studentek tercie, uhrály tři remízy a jednu prohru, což jim stačilo na konečné 4.místo. Nejlépe si vedli starší žáci, kteří s bilancí 2 vítězství, 2 remízy a 1 prohra skončili na 3. místě a o pouhé dva body jim unikl postup.

Sestavy: mladší žáci - Fišer, David, Bělohlávek, Brill, Zeman, Pekárek, Brádler, Paroulek, Matura, Kadlec

starší žáci - Kuršel, Motejlek, Buriánek, Paroulek, Kouble, Novotný, Fišer, Paroulek, Jiránek

starší žákyně - Závěrková, Novotná, Medková, Máková, Kopová, Černohorská, Matějovská.

Výsledky: mladší žáci: GIO - Libštát 0:8

GIO - ZŠ Lomnice 3:4

GIO - ZŠ I.O 3:2

starší žákyně: GIO - ZŠ I.O. 0:0

GIO - ZŠ Lomnice 0:2

GIO - ZŠ Libštát 0:0

GIO - ZŠ Loukov 0:0

starší žáci: GIO - ZŠ Řeky 2:0 (Novotný 2)

GIO - ZŠ I.O. 0:3

GIO - ZŠ Lomnice 0:0

GIO - ZŠ Libštát 0:0

GIO - ZŠ Loukov 2:0 (Novotný, Kuršel)

Okresní přebory ve volejbale

Ve dnech 22. a 23.11. se ve sportovním centru v Semilech sešli volejbalisté na okresních přeborech středních škol. Chlapci obsadili v konkurenci pěti škol 2. místo a potvrdili, že patří dlouhodobě mezi nejlepší celky na okrese. Tým tvořili: Vunderer, Novák, Maryško, Maťátko, Holata, Mládek, Miksánek, Kuršel a Polák. Družstvo dívek nenavázalo na úspěchy v minulých letech. V utkáních s výkonnostně vyrovnanými soupeři neprojevily naše hráčky dostatek bojovnosti, soudružnosti a vůle po vítězství a po nevýrazném výkonu, který byl rozhodně pod jejich možnosti, skončily na posledním, pátém místě. Družstvo tvořily tyto hráčky: B.Bíbová, A.Havelková, P.Nováková, M.Posejpalová, L.Šírková, K.Zelinková, A.Zunová.

Výsledky chlapci: GIO - Gymnázium Jilemnice 0:2

GIO - Gymnázium Turnov 1:2

GIO - OAHŠ Turnov 2:0

GIO - ISŠ Semily 2:0

Okresní kolo v basketbale

V prvním listopadovém týdnu se v Turnově uskutečnily okresní přebory v basketbale. Družstvo dívek obsadilo v konkurenci tří škol bronzovou pozici. V prvním vyrovnaném zápase prohrály až po boji 8:12 s gymnáziem Turnov. Ve druhém utkání nestačily na hotelovku Turnov a podlehly 5:12. Dvanáct bodů nastřílela Lída Kučerová (3.ročník), jeden bod z tresného hodu zaznamenala Terka Jakubů (2.ročník). Následující den se o okresního šampiona utkali chlapci. Naši studenti obsadili v konkurenci pěti škol stříbrnou pozici, když prohráli pouze s gymnáziem Turnov.

Výsledky dívky: GIO - Gymnázium Turnov 8:12

GIO - OAHŠ Turnov 5:12

Sestava: Grofová, Zelenková, Kučerová, Posejpalová (všechny 3.), Buriánková (7.O), Ježková, Jakubů, Žilíková (všechny 2.), Matějková (4.O)

Výsledky chlapci: GIO - SZŠ Turnov 15:8

GIO - Gymnázium Turnov 8:25

GIO - ISŠ Semily 17:16

GIO - SHŠ Turnov 15:13

Sestava: Hák, Roubíček (oba 8.0), Miksánek (7.0), Štajer, Novák, Novotný, Lánský, Maryško (všichni 2.)

Okresní kolo ve fotbale - Pohár Josefa Masopusta

V úterý 25.10. se v Turnově uskutečnil okresní přebor ve fotbale. Studenti našeho gymnázia obsadili 5.místo, když jim postup do semifinále utekl až díky gólu, který dostali v posledních vteřinách závěrečného zápasu ve skupině.

Śkolní kolo ve volejbale

V druhém říjnovém týdnu se uskutečnil školní přebor ve volejbale dívek. Do soutěže se přihlásilo šest tříd. Po středečních bojích ve skupinách se v pátek odehrála finálová část. Z vítězství se radovaly hráčky 1. ročníku, které po boji porazily "třeťačky". (vý

semifinále: 1.ročník - 4.ročník 2:1

3.ročník - septima 2:0

o 5.místo: 2.ročník - oktáva 2:0

o 3.místo: 4.ročník - septima 2:1

finále: 1.ročník - 3.ročník 2:0

O týden později se uskutečnila soutěž chlapců. Přihlásilo pět tříd. Po zápasech ve skupinách se v pátek 21.10. odehrála finálová část. Po velkém boji se z vítězství radovali studenti 2. ročníku, kteří ve finále přehráli "septimány". Třetí místo vybojovali hráči kvarty.

5.místo: tercie

semifinále: 2.ročník - kvarta 2:1

septima - sexta 2:1

o 3.místo: kvarta - sexta 2:1

finále: 2.ročník - septima 2:1

 

Zátopkův běh - celkový čas 3:02:53

V pondělí 26.září se studenti primy, sekundy, tercie a kvarty zúčastnili celorepublikové soutěže „Maratónský běh Emila Zátopka“. Tento závod se koná štafetově, každý student běží jeden kilometr, zbývajících 195 metrů doběhne učitel. V konkurenci ZŠ I.Olbrachta a ZŠ Libštát jsme dokázali zvítězit, celkový čas byl těsně přes tři hodiny (3:02:53hod).

 

Časy jednotlivých studentů
Kouble Daniel 3:23
Jiránek David 3:26
Novotný Jakub 3:38
Závěrková Eliška 3:40
Paroulek Jiří 3:45
Vunderer Jan 3:45
Bezpalec Vojtěch 3:46
Brádler Jan 3:52
Fišer Martin 3:53
Kuršel Adam 3:54
Kučera Josef 3:54
Buriánek Karel 4:02
Medková Aneta 4:05
Motejlek Jan 4:05
Kousal Vojtěch 4:06
Havlík Milan 4:10
Valenta Michal 4:10
Kopová Zuzana 4:12
Matějková Barbora 4:14
Flosslová Barbora 4:16
Bělohlávek David 4:19
Pekárek Jan 4:19
Josková 4:19
Bís Ladislav 4:22
David Jaroslav 4:23
Kletečková Eliška 4:26
Suchardová Dominika 4:26
Roudnický Jan 4:28
Drmlová Pavlína 4:28
Maťátková Kristýna 4:30
Hradecká Markéta 4:31
Vondra Václav 4:36
Buriánková Alena 4:38
Zeman Tomáš 4:41
Krausová 4:42
Venzarová Veronika 4:52
Vanická Martina 4:53
Špaček Jiří 4:59
Matura Daniel 5:08
Vodseďálková 5:23
Vejnarová Veronika 5:41
Matura Karel 6:06
   
Krajíc Martin (195m) 0:31

 

Okresní kolo v atletice

Družstva dívek a chlapců GIO Semily se 21.9.2011 zúčastnila okresního přeboru středních škol v Turnově. Naše reprezentantky podaly výborné výkony a v silné konkurenci obsadily skvělé druhé místo. Vybojovaly si tak účast v krajském kole,které se koná začátkem října v Liberci. Nejlepší z našich závodnic byly Pavla Nováková v běhu na 60 a 200m, Kateřina Zelinková ve vrhu koulí a Barbora Matějková ve skoku vysokém. Ani chlapci nezklamali,přestože 4.místo po loňském vítězství se zdá neúspěchem. Ve všech disciplinách příkladně reprezentovali naši školu. Vynikajících výkonů dosáhli Martin Tomášek v běhu na 100 m a Lukáš Houžvička v běhu na 400 m.

Fotky: https://gio-tv.rajce.idnes.cz/Okresni_atleticky_pohar