2015/2016

Krajské kolo OVOV - postup na republiku

V úterý 31. 5. se konalo krajské kolo OVOV ve Stráži pod Ralskem. Naše družstvo (Ema Brillová, Veronika Medková, Theresia Hakenová, Karolína Šimůnková, Lukáš David, Ondřej Valenta, Matěj Hejduk a Ondřej Zajpt) skončilo na krásném 3. místě. V jednotlivcích vyhráli ve svých kategoriích Dominika Roztočilová (3.O), Lukáš David (2.O) a na 2. místě skončil Ondřej Valenta (2.O). Všichni tři postupují na republikové finále, které se uskuteční v září v Brně.

Výsledky: krajské kolo OVOV 2016.pdf

Okresní kolo OVOV - postup na kraj

Na okresním kolo OVOV v Turnově jsme zaznamenali veliký úspěch. Naše družstvo celkově vyhrálo a postupuje do krajského kola. Mezi jednotlivci navíc postupují i dívky z tercie: Dominika Roztočilová a Majda Šlaufová.

Výsledky:

okres ovov 2016 - chlapci.pdf

okres ovov 2016 - dívky.pdf

okres ovov 2016 - družstva.pdf

Školní kolo v házené - dívky

V dubnu proběhlo na školním hřišti školní kolo v házené dívek. Z vítězství se radovaly studentky 1. ročníku, před sextou a oktávou (více družstev se nezúčastnilo).

Výsledky: HAZENA_DIVKY_skolni_2016.xlsx

Školní kolo ve florbale

V březnu a dubnu proběhla školní kola ve florbale.

Výsledky: florbal školní dívky 2016.xlsx

Školní kolo v basketbale - chlapci

V březnu proběhlo školní kolo v basketbale chlapců. Z vítězství se radovali septimáni, před kvintou a oktávou.

Výsledky: basketbal školní 2016 chlapci.xlsx

Vánoční turnaj učitelé - studenti

V předvánočním čase se opět ve velké tělocvičně odehrál zápas ve volejbale mezi učiteli a studenty. Zápas nakonec musel rozhodnout až pátý set, který nakonec vyhráli učitelé. Ale určitě více než o výsledek šlo o příjemné setkání v předvánočním čase.

Učitelé - Studenti 3:2 (25:19, 25:20, 20:25, 25:27, 25:15)

učitelé: Krajíc, Berka, Hlava, Vojta, Štěpnička, Pekárková, Bradnová

studenti: Tichák, Štyrand, Novotný, Turkewych, Danišová, Šimůnková, Králíková

Školní kola ve stolním tenise

V prosinci se uskutečnila školní kola ve stolním tenise.

Výsledky:

pinponk dívky.xlsx

pinkponk - školní kolo chlapci 2016.xls

Okresní kola ve florbale

V polovině prosince se v Turnově uskutečnily okresní florbalové turnaje. Družstva chlapců i dívek obsadila 2. místa.

Okresní kola v basketbale

Koncem prosince se v Jilemnici uskutečnila okresní kola v basketbale. Dívky obsadily krásné 2. místo, když pouze o skóre prohrály s vítězným týmem. Chlapci obsadili 4. místo.

Okresní kolo ve volejbale

Začátkem listopadu proběhla ve sportovním centru v Semilech okresní kola ve volejbale. Družstvo dívek obsadilo 5. místo.

Krajské kolo v přespolním běhu

Ve středu 14. října proběhlo v Jablonci nad Nisou krajské kolo v přespolním běhu. Naši běžci se neztratili a umístili se těsně pod stupni vítězů. Družstvo dívek obsadilo 4. místo, mezi jednotlivci byla Majda Šlaufová na 5. místě. Družstvo chlapců skončilo na 5. místě, Kuba Novotný byl čtvrtý mezi jednotlivci.

výsledky: Přespolák celkové výsledky 14.10.2015.pdf

Školní kolo ve fotbale

Začátkem října proběhlo školní kolo ve fotbale. Z vítěztví se radoval smíšený tým chlapců z 1. a 2. ročníku, kteří ve finále zdolali na penalty třeťáky. V souboji o třetí místo zvítězili chlapci ze 4. ročníku nad septimány.

Výsledky: KOPANA_29_30_9_2015.xlsx

CORNY - krajské kolo v atletice

V Turnově 29.9. Družstvo dívek obsadilo pěkné 5. místo. Markéta Šimůnková (3. ročník) se stala krajskou přebornicí ve skoku do výšky (150 cm) a obsadila 2. místo ve skoku do dálky (478 cm). Druhá místa obsadily ještě Karolína Šimůnková (3.0) ve skoku do výšky (147 cm) a Kristýna Kořínková ve vrhu koulí (10,19 m).

výsledky:turnov_29_9_2015.xls

CORNY - okresní kolo v atletice

V Turnově 16.9. Družstvo dívek 2. místo a postup na krajské kolo. Chlapci 3. místo.

Výsledky:

OF_CORNY_2015-Chlapci (elektricke casy).xls

OF_CORNY_2015-Divky (elektricke casy).xls

OVOV - mistrovství republiky

Ve dnech 11. a 12. září proběhlo v Praze republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti lympijských Vítězů). Tato akce probíhá pod patronací olympijských vítězů Roberta Změlíka a Romana Šebrleho a je určena pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Vyžaduje všestranného sportovce, neboť účastníci soutěží v deseti disciplínách (běh na 60m, skok do dálky, hod medicinbálem, shyby na šikmé lavičce, skákání přes švihadlo, trojskok, kliky, leh-sedy, hod míčkem a volitelné disciplíně - běh na 1000m, plavání nebo driblink). Po školních,okresních a krajských kolech se jen ti nejlepší dostanou do republikového finále.

Ze  semilského gymnázia postoupili do Prahy dva žáci. Dominika Roztočilová z tercie (obsadila 2. místo v krajském finále) a Lukáš David ze sekundy (obsadil 1. místo v krajském finále). Do Prahy jsme jeli již ve čtvrtek 10. září, abychom stihli prezentaci, společnou technickou poradu a podvečerní zkoušku nástupu. V pátek ráno jsme se ze strahovských kolejí přesunuli na stadión Juliska.  Zde akce začala nástupem na plochu všech 640 závodníků (vytvořili olympijské kruhy) a 200 učitelů (vytvořili číslo 2015). Aby žáci okusili atmosféru pravých olympijských her, byl složen slib závodníků, že budou závodit čestně. Poté Marta Jandová zazpívala českou hymnu a Věra Čáslavská prohlásila hry OVOV za zahájené.

Na závěr prvního dne, ve kterém se závodilo v pěti disciplínách, se Dominika a Lukáš umístili ve svých kategoriích mezi nejlepšími šesti závodníky. Druhý den bylo na pořadu zbylých pět disciplín. Lukáš si ve všech zlepšil osobní rekord a nakonec skončil na krásném 5. místě v kategorii chlapců ročníku 2003. Dominika předvedla úžasné vystoupení v sedmé disciplíně, když během dvou minut udělala 141 dámských kliků. Tento výsledek ji vynesl do čela celkového pořadí a to si udržela i po dalších třech disciplínách. Na stupních vítězů tedy mohlo zaznít: Dominika Roztočilová, Gymnázium Semily, mistryně republiky OVOV v kategorii dívek ročníku 2001 (a Dominika nakonec získala nejvíce bodů mezi všemi dívkami ze všech kategorií).

Oběma žákům gratuluji k jejich umístění a přeji jim mnoho dalších sportovních úspěchů. Věřím, že tyto krásné výsledky přivedou ke sportu i další semilské děti, neboť ukazují, že i žák z malého města se můžete stát republikovým šampionem.

Fotografie: v menu fotogalerie 2015/2016