Nejbližší sportovní akce

15.3., 22.3. - školní kola ve florbale

--------------------------------------------------------------------

ONDRA FRIES (8.0) - mistr světa v nohejbale

Ondřej Fries (oktáva) se dostal do juniorské nominace České republiky na mistrovství světa v  nohejbale dvojic, které se uskutečnilo v listopadu v nohejbalové metropoli v  Modřicích. Naši reprezentanti prošli skupinou bez porážky (postupně porazili Itálii, Francii, Koreu a Španělsko). V semifinálovém klání porazili naše sousedy Slováky a ve finále přehráli Irák. Ondřej tak mohl oslavit se svými spoluhráči titul mistrů světa. Gratulujeme!

VOLEJBALOVÝ ZÁPAS UČITELÉ x STUDENTI

V pátek 15. prosince se v tělocvičně gymnázia uskutečnil tradiční volejbalový zápas učitelů proti studentům. I přes velkou snahu studentského týmu se nakonec z vítězství radovali učitelé v poměru 5:0 na sety.

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALE

V úterý 5. prosince se v semilské sportovní hale uskutečnilo okresní kolo ve florbale. Naši studenti předvedli pěkné výkony a vybojovali konečné 2. místo.

OKRESNÍ KOLA VE VOLEJBALE

V listopadu se v semilském sportovním centru konala okresní kola ve volejbale. Nejprve v  úterý 7. listopadu hráli chlapci. Po třech zápasech ve skupině postoupili do semifinále, ve kterém bohužel podlehli pozdějším vítězům. V souboji o bronzovou příčku byli úspěšní a díky bojovnému výkonu obsadili konečné 3. místo z  osmi přihlášených týmů. O den později, nastoupila ke svým zápasům děvčata. Bohužel po dvou těsných prohrách se jim nepodařilo postoupit ze skupiny a volejbalistky obsadily konečné 5. místo.

Stolní tenis - školní kolo

V pátek 20. října se v aule školy uskutečnilo školní kolo ve stolním tenise. Mezi chlapci vyhrál Kryštof Brož (8.0), který ve finále porazil Jindřicha Lukáče (1.). Na bronzové příčce se umístil Patrik Rubeš (4.). V dívčí kategorii bylo pořadí: 1. místo Bára Sokolová (4.), 2. místo Dana Andrejsková (6.0), 3. místo Charlotte Šírková (4.0).
---------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------

Zátopkova štafeta

Tradiční Zátopkova desítka se uskutečnila 16.10. na školním hřišti. Štafetu běželo 25 běžců, každý z nich úsek 400 metrů.

Krajské kolo Juniorského maratonu - 6. místo

Ve středu 26. dubna se v Liberci uskutečnilo krajské kolo Juniorského maratonu. Naše družstvo obsadilo skvělé 6. místo, maratonskou trať jsme uběhli za 3 hodiny a 2 minuty.

OVOV - okresní kolo

V pátek 21. dubna se v Turnově uskutečnilo okresní kolo OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů). Naše družstvo sestavené ze studentů primy a sekundy obsadilo konečné 5. místo. Mezi jednotlivci se na medailových pozicích ve svých kategoriích umístili: 1. místo Eliška Mařatková (4.0), 2. místo Bára Trýznová (4.0) a Terka Holcová (2.0), 3. místo Jana Andrejsková (2.0) a Ondrej Polakovič (1.0). Těchto pět studentů postupuje do krajského kola, které se uskuteční 12. května ve Stráži pod Ralskem.

Karel Macháček - 4. místo v extralize dorostenců v ledním hokeji

Karel Macháček hraje hokej za dorost BK Mladá Boleslav. V letošním ročníku extraligy vybojoval tento tým konečné 4. místo. Velká gratulace.

Play off:

Osmifinále:         Mladá Boleslav – Pardubice                   2:0 na zápasy

Čtvrtfinále:          Mladá Boleslav – Karlovy Vary               3:2 na zápasy

Semifinále:         Mladá Boleslav – Plzeň                           1:3 na zápasy

o 3. místo:          Mladá Boleslav – Sparta Praha               0:2 na zápasy

Volejbalový zápas učitelé x studenti

Ve středu 5. dubna se v tělocvičně gymnázia uskutečnil tradiční volejbalový zápas Učitelů proti Studentům. I přes velkou snahu studentského týmu se nakonec z vítězství radovali učitelé v poměru 4:0 na sety.

Výsledek: Učitelé - Studenti 4:0 (25:18, 25:15, 25:22, 25:19)

Sestava učitelů: Pekárková, Lásková, Vojta, Rambousek, Krajíc, Hlava

Sestava studentů: Votrubcová, Chmelíková, Nechanická, Hetfleišová, Semecká, Pekárek, Rubeš, Mazánek

Okresní kolo ve florbale - 2. místo

Ve středu 7.12. se ve Sportovním centru uskutečnilo okresní kolo ve florbale. Naši hráči vybojovali 2. místo s bilancí 2 výher a jedné porážky.

Sportovní kurz 3.r a 7.0

------------------------------------------------------------------------

OKRESNÍ KOLO V PŘESPOLNÍM BĚHU

Ve čtvrtek 6. října se na jilemnické „Hraběnce“ uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. Naše družstvo ve složení Adam Malý (7.0), Patrik Mazánek (3.), Tomáš Zajíc (2.) a Tomáš Pekárek (1.) celkově vyhrálo a postupuje na krajské finále do Jablonce nad Nisou (19. října).

Mezi jednotlivce se na medailové pozice dostal Adam Malý (1. místo) a Tomáš Pekárek (3. místo).

OKRESNÍ A KRAJSKÉ KOLO V ATLETICE

V pátek 23. září proběhlo v Turnově okresní kolo středních škol v atletice. Družstvo dívek vyhrálo, chlapci vybojovali stříbrnou pozici. Obě družstva postoupila do krajského kola, které se uskutečnilo v úterý 4. října opět v Turnově. Zde obě družstva obsadila 7. místo.

výsledky okresní kolo: ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ :: Vysledky (atletika.cz)

výsledky krajské kolo: ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ :: Vysledky (atletika.cz)

Novinky

Krajské kolo KB Florbal

22.02.2019 12:45
V pondělí 4. února se v Liberci konalo krajské kolo Florbal Challenge cupu. Naší studenti obsadili v konkurenci šesti škol pěkné 4. místo.

Volejbal učitelé x studenti

21.12.2018 10:27
Ve čtvrtek 21. prosince se odehrál klasický předvánoční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Diváci mohli vidět kvalitní zápas, ve kterém se z vítězství 5:0 radovalo družstvo učitelů.

Florbaly

12.12.2018 10:34
V prosinci se uskutečnily florbalové turnaje. Mladší a starší žáci se umístili v okrskových kolech konaných v Semilech na 2. místech. V okresním kole středních škol v Turnově obsadila děvčata i chlapci shodně čtvrté místo. Chlapci v konkurenci 10 škol ani jednou neprohráli, dokonce nedostali ani...

Volejbal - okresní kola

04.12.2018 10:31
Koncem listopadu proběhla v semilské sportovní hale okresní kola ve volejbale. Chlapci i dívky obsadili 4. místo.

Basketbal - okresní kola

03.12.2018 10:32
V úterý 13. listopadu se v Jilemnici uskutečnilo okresní kolo v basketbale. Chlapci prohráli až ve finále a obsadili druhé místo. Dívky slavily celkové vítězství a postupují do krajského finále.

Školní kolo ve stolním tenise

31.10.2018 10:46
V říjnu se uskutečnilo školní kolo ve stolním tenise. Přihlásilo se pouze 6 chlapců. Zahráli si systémem každý s každým, poté se hrálo finále a o další umístění. Celkovým vítězem se stal Kryštof Brož (3.0), který ve finále porazil Ondru Friese (3.0).

10.10.2018 12:48
V úterý 9.10. se na školním hřišti uskutečnila Zátopkova štafeta, štafetový běh určený pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Naše škola obsadila celkové 2. místo za ZŠ I.Olbrachta, před ZŠ Riegra a ZŠ Libštát.

Okresní kolo v atletice

20.09.2018 09:13
Ve středu 19. září proběhlo v Turnově okresní kolo středníchškol v atletice. Družstvo chlapců vyhrálo a postupuje do krajského kola,družstvo dívek obsadilo 4. místo.

Lukáš David - vicemistr republiky OVOV

17.09.2018 18:04
Ve dnech 6. a 7. září proběhlo v Brně republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů). Tato akce probíhá pod patronací Roberta Změlíka a Romana Šebrleho a je určena pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Ze semilského gymnázia postoupili do Brna dva žáci, Lukáš David (5.0)...

OVOV - postup na republiku

22.05.2018 10:24
Ve Stráži pod Ralskem proběhlo 21. dubna krajské kolo OVOV. Naše družstvo obsadilo celkové 10. místo. Mezi jednotlivci jsme dosáhli na výborné výsledky. Lukáš David (4.0) a Adam Malý (2.0) se stali krajskými vítězi a postupují na republikové finále, které bude v září hostit Brno